14 Kasım 2018

Facebook Foursquare’in Rakibi Gowalla’yı Satın Aldı

CNN Money’de yayınlanan bir habere göre, Facebook 2009 yılında kurulan ve Foursquare ile rakip olan Gowalla‘yı satın aldı.

Aslında Gowalla kuruluşunun başlarında Foursqure ile aynı hizmeti verse de, kullanıcı sayısı ile rekabette Foursquare’e yenilmişti.

Bunun üzerine yapısına farklılıklar katan firma, kullanıcıların arkadaşlarının check-inlerinin yanı sıra, bulundukları yerlerle alakalı hikayelerini paylaşmalarına olanak tanımaya başladı. Gowalla’da şehir rehberi kıvamında bir bölüm de bulunuyor.

Kuruluşundan bu güne 10.4 milyon dolarlık yatırım alan firmanın satın alımı ile ilgili Facebook herhangi bir yorum yapmazken, haberde bilgilerin Gowalla’ya yakın bir kaynak tarafından paylaşıldığı belirtiliyor.

CNN Money, satın alımın finansal verileri hakkında herhangi bir bilginin paylaşılmadığını da açıklarken, Gowalla çalışanlarının Facebook’un yakın bir zamanda denemeye başladığı, henüz tam yaygınlık kazanmayan ve Facebook kullanıcılarının hikayelerini paylaşmalarına olanak tanıyan Facebook Timeline hizmeti üzerinde çalışmaya devam edeceklerini iletiyor.

Gowalla’nın mobil uygulamasının varlığına devam edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*