13 Kasım 2018

Facebook Halka Arzı 17 ya da 24 Mayısta

Geçtiğimiz hafta 1 milyar dolara Instagram’ı satın alarak halka arzı öncesinde güç toplayan Facebook, CNBC’de yayınlanan bir habere göre halka arz tarihi olarak 17 ya da 24 Mayıs tarihlerini hedefliyor.

Şubat ayından beri halka açılacağının dedikoduları sektörde dolanan Facebook’a oldukça yakın bir kaynak tarafından paylaşıldığı belirtilen bu tarihlerden birinde, firmanın halka arzını gerçekleştireceği paylaşılıyor.

Firmanın halka arza giden çoğu firmanın gerçekleştirdiği gibi, halka arz öncesi 10 günlük bir yatırımcı görüşme turu gerçekleştireceğini de CNBC ile paylaşan kaynak, Facebook’un ABD içindeki yatırımcı görüşmelerini uzun tutacağını, Avrupa’daki yatırımcılar ile görüşürse bile bu görüşmelerin oldukça kısa sürede tamamlanmasının planlandığını açıklıyor.

5 milyar dolar toplamak adına halka açılacağı belirtilen, satın alımları ile dikkatleri üzerinde toplayan sosyal medya öncüsü Facebook’un, 10 milyar dolara yakın bir meblağa ulaşabileceği haberde paylaşılıyor.

Belirtildiğine göre Facebook hisse fiyatlarının 40 dolar civarlarında seyretmesi bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Merhaba, bu bilgi için çok teşekkür ederim.
    Çeviride sanırım birkaç sorun var.
    Tarih 23-24 MAYIS
    40$ değil de 35$ sanırım.

Fikrini söyle

*