14 Kasım 2018

Facebook Halka Arzı Hisse Fiyat Tahminleri Artıyor

Halka arzını bu hafta Cuma günü gerçekleştirmesi beklenilen Facebook, hisse başına hedeflediği fiyatları arttırdı.

Hisse fiyatları hakkında farklı spekülasyonlar olan firma, son açıklamasında hisselerinin 28 ile 35 dolar arasında seyretmesini hedeflediklerini belirtmişti.

Facebook tarafından yeni hedeflenen hisse fiyatları ise 35 ile 38 dolar arasında değişiyor.

Silicon Valley’den bu güne kadar gerçekleşmiş olan en yüksek değerli halka arz olacağı tahmin edilen Facebook halka arzında firma 388 milyon hissesini satmayı planlıyor. Facebook’un halka arz sonrasında değerinin 104 milyar dolar civarlarına ulaşabileceği paylaşılırken, önceki tahminlere göre sosyal medya devinin halka arzından toplaması beklenilen 10 milyar dolar, bu durumda 15 milyar dolar civarlarına ulaşıyor.

Geçtiğimiz hafta sonunda uygulama mağazasını açarak hem uygulama yazılımcılarına hem de kendisine yeni bir gelir kaynağı da oluşturan Facebook’un reklam kazançları da son senelerde hızla artmakta.

Facebook söz konusu rakamlara ulaştığı takdirde, bu güne kadar Silicon Valley’de gerçekleşen en yüsek halka arz olarak bilinen 2 milyar dolarlık Google halka arzını açık ara ile geride bırakacak.

Uzun süren söylentilerden sonra tüm gözler nihayet halka arzına oldukça kısa bir süre kalan Facebook’un üzerine çevrilmiş durumda.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*