12 Aralık 2018

Facebook Halka Arzı Nihayet Gerçekleşiyor

Uzun zamandır beklenen ve hakkında oldukça fazla konuşulan Facebook halka arzı, International Financing Review‘in Wall Street Journal’da yer alan bir araştırma kaynak alınarak yaptığı habere göre bu hafta gerçekleşecek.

International Financial Review, 800 milyon kullanıcıya ulaşmış olan Facebook’un halka arzında Wall Street Journal’da belirtildiği gibi 10 değil, 5 milyar dolar toplamayı hedeflediğini iletti.

Firmaya yakın kaynaklardan aldıkları bilgileri paylaştıklarını belirten International Financial Review yetkilileri, Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of America Merrill Lynch ve JP Morgan tarafından destekleneceği belirtilen halka arzda, firmanın halka arz fiyatını yükseltip yükseltmeme konusunda kararını bir süre sonra gerçekleştireceğinin düşünüldüğü paylaşıldı.

Facebook yetkilileri konuyla alakalı herhangi bir yorum yapmazken, firmanın geçen haftalarda gerçekleşen hızlı Timeline değişimi ve siteye sürülen Timeline uygulamasına entegreli 60 uygulama firmanın yeni planları konusunda dikkatleri üzerine çekmişti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Acaba hisse başı fiyatı nekadar olur bir gelişme veya bilginiz olursa paylaşırmısınız?

Geribildirimler

  1. […] halka arzının gerçekleşmesi adına, uzun süredir hakkında konuşulan fakat bir türlü spekülasyondan öteye […]

Fikrini söyle

*