14 Aralık 2018

Facebook Hayranlarınız İzinli E-Mail Listenize Üye Mi?

Online pazarlama yöntemleri arasında e-mail ile pazarlama, birim maliyet başına hala en karlı yöntem.

Son yıllarda sosyal medyanın popüleritesini arttırması ile birçok şirket Faceboon hayran ve Twitter takipçi sayısını arttırmaya odaklanmış durumda.

Ancak izinli email listesine üye olan her müşteri ya da müşteri adayının önemini bilen şirketler, sosyal medyada bulunmanın yanısıra izinli email listelerini hem aktif tutup, hem de üye sayısını arttırmanın yollarını arıyorlar.

Popüler ayakkabı ve terlik markası Crocs da bu şirketlerden birisi. Crocs, Facebook hayranlarını e-mail listesine üye yapmak için yeni bir yöntem deniyor.

Firma, Facebook’ta kendilerini takip eden hayran sayısının e-mail listesine üye olanların sayısından oldukça fazla olduğunu fark etmiş olacak ki, Facebook hayranlarına, e-mail listesine üye oldukları takdirde %20’lik indirim kuponu sunacağı bir kampanya başlattı.

Crocs’un 2011 ilk çeyreği için açıkladığı web satışları, toplam satışlarının yaklaşık %7.4’ünü oluşturuyor.

Crocs, 31 Martta biten 2011 ilk çeyreğinde online satışlarda 2010 ilk çeyreğine kıyasla %36’lık bir artış olduğunu açıklamıştı. Firmanın bildirdiği detaylı rakamlar şöyle;

  • Internet satışları 12.3 milyon dolardan 16.7 milyon dolara çıkarak %35.8 artış gösterdi.
  • Toptan satışlar %32.3’lük artışla 45.5 milyon dolara çıktı.
  • Toplam satışlar 166.9 milyon dolardan 226.7 milyon dolara çıkarak %35.8 arttı.
  • Net kar %276.5’lik rekor bir artışla 5.71 milyon dolardan 21.5 milyon dolara çıktı.

Crocs Kıdemli E-Pazarlama Yöneticisi Andrea Stow, Facebook ve e-mail pazarlamaya farklı yaklaştıklarını fakat bu iki pazarlama aracını birbirlerini pazarlamaları için de kullanmaya karar verdiklerini belirtiyor.

Stow, Facebook üzerinden e-mail üyeleri toplamaya başladıktan sonra üye sayısının %12’sine denk gelecek kadar yeni üye kazandıklarını eklerken, sundukları indirimden yarar sağladıklarını ve yeni müşterilerle bu indirimin maliyetini tamamen karşıladıklarını da iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*