19 Aralık 2018

Facebook İçi E-Ticaret Uygulamaları Satışları %15 Arttırabiliyor

Rusya merkezli e-ticaret alışveriş platformu firması Ecwid, müşterileri üzerinde yaptığı bir araştırma ile f-ticaret konusunda çarpıcı sonuçlara ulaştı.

Facebook üzerinde Ecwid uygulamasını kullanan 2000 mağaza ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, uygulamayı kullanan online mağazaların satış oranlarında %15’e varan yükselme gerçekleşiyor.

Alışveriş sepeti uygulamasının kolaylıkla mağazaların Facebook sayfalarına eklenebildiğini belirten Ecwid yetkililer, f-ticaretin hızlı artışına dikkat çekerek, %15’in oldukça yüksek bir oran olduğunu, mağazalar tarafından kolay uygulamalarla ulaşılabilinecek olan bu oranın göz ardı edilmemesi gerektiğini açıklıyorlar.

ABD’de de ofisleri bulunan Ecwid, 174 ülkede 130.000’den fazla firmaya hizmet sunuyor. Aralık ayında 1.5 milyon dolar yatırım alan firma, Avrupa’da ofis açma sinyalleri de vermişti.

Ecwid, 2011’de üye mağazalarının Facebook üzerinden gelen kazançlarında 2010’a kıyasla %40 artış olduğunu belirterek, Ecwid kullanan firmaların Facebook sayfalarını beğenen hayran kitlesinin 10.5 milyon kişiye ulaştığını paylaşıyor.

Uygulama ile firmaların satışlarında %15 oranında artış yaşandığını belirten Ecwid, aralarında blog ve web siteleri de dahil olmak üzere tüm Ecwid uygulamaları üzerinden gelen kazancın ise 2010 yılına kıyasla %300 artış gösterdiğini açıklıyor.

Sitesinde yaklaşık 100 ürüne kadar bulunan firmalara ücretsiz hizmet sunan alışveriş sepeti uygulaması Ecwid, aylık 17 dolar hizmet ücretini ödeyen sitelere ise alışveriş tamamlanma sayfasına affiliate takip kodları eklenme hizmeti, tamamlanmayan satışları görüntüleme şansı ve 20.000 ürüne kadar satışa sunabilme imkanı tanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*