19 Kasım 2018

Halka Arz Facebook’u Firma Satın Alımlarından Alıkoymadı

Gündem Facebook‘un halka arzı ile oldukça meşgulken, Facebook böylesine heyacanlı bir dönemde bile boş durmayıp satın alımlarına devam ediyor.

En son Instagram’ı 1 milyar dolara bünyesine katan Facebook’un yeni satın alımı anlık hediye gönderim mobil uygulaması Karma oldu.

Facebook ile entegreli olarak da çalışabilen mobil uygulama Karma, kullanıcılarının uygulamanın anlaşmalı olduğu Hulu, MoMa ve Spotify gibi markalardan arkadaşlarına sms, email ya da Facebook duvarı yolu ile hediyeler göndermelerine olanak tanıyor.

Firmanın anlaşmalı olduğu markaların oldukça geniş çaplı olduğu belirtilirken, herhangi bir yöntemle hediye alan kullanıcıların hediyeyi kabul etmelerinin ardından hediyenin gönderilmesini istedikleri adresi belirtmeleri yeterli oluyor.

Kullanıcılar aynı zamanda hediyeyi Karma mağazalarında bulunan başka bir ürünle değiştirebiliyor, ya da hediye tutarını bir yardım kurumuna bağışlayabiliyorlar.

Karma, Facebook entegrasyonu sayesinde kullanıcılarını arkadaşlarının özel günleri hakkında uyarabilme özelliğine sahip. Örneğin Facebook duvarına kısa sürede birçok kutlama mesajı alan arkadaşlar, Karma tarafından uygulama kullanıcıları ile paylaşılıyor.

Karma yetkilileri hizmetlerinin aynı şekilde devam edeceğini belirtirlerken, satın alımın finansal koşulları paylaşılmıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*