18 Kasım 2018

Facebook Kurumsal Ortama Giriş Yapıyor

Facebook, birkaç iş ortağı ile birlikte “Facebook at Work” ürününü test etmeye başladığını duyurdu. “Facebook at Work”, çalışanların Haber Kaynağı, Gruplar, Mesajlar ve Etkinlikler gibi Facebook araçlarını iş ortamı içerisinde de etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaya odaklanıyor.

image1

 

Şirket içerisinde kullanım için özel olarak tasarlanan “Facebook at Work” ile çalışanlar kişisel Facebook profillerinden ayrı bir şekilde, güvenlik ve gizlilik sunan bu ürün ile çalışma arkadaşları ile verimli bir şekilde iletişim kurabiliyorlar. Çalışanlar arasında paylaşılan bilgiler yalnızca söz konusu şirketin çalışanları tarafından görüntülenebiliyor.

Şu anda Apple App Store ve Android App Store üzerinden Facebook’un seçtiği iş ortaklarına sunulan pilot ürünle ilgili çalışmalar önümüzdeki aylarda da devam edecek.

image2

 

Grafiksel olarak klasik Facebook arayüzünün neredeyse bire bir aynısı olan ve kullanımı ücretsiz olan uygulama, Facebook’un aksine herhangi bir reklam göstermiyor ve kullanıcı verisi toplamıyor. En azından şimdilik.

Başka bir önemli nokta ise, Facebook for Work üzerinden paylaşılan her şey, paylaşan şirket çalışanına ait oluyor.

Facebook’un bu konuda rakiplerine göre avantajı, kullanıcıların zaten Facebook’un nasıl kullanıldığını bilmeleri ve arayüz konusunda yıllardır el alışkanlığı edinmiş olmaları. Bu yüzden çalışanları bu aracı kullanmaları için eğitmek ya çok kısa sürecek, ya da hiç gerek olmayacak. Bu da Facebook for Work’ün işletmeler tarafından hemen kullanıma ve iş süreçlerine sokulabilmesini sağlayacak.

Facebook for Work her ne kadar iOS ve Android için indirilebilir olsa da, kullanılabilmesi için çalışanlar için kurulmuş bir iş hesabı gerekiyor. Bu da yazının başında söylediğimiz gibi şimdilik Facebook’un henüz açıklamadığı sınırlı bir çevrede mümkün.

image3[1]

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*