10 Aralık 2018

Facebook Mart Ayında Mobil Reklamlara Başlıyor

2012 yılında sosyal medya reklam harcamalarının %72’sine, tüm online reklam bütçesinin ise %6.1’ine sahip olacağı tahmin edilen Facebook, mobil kullanıcılarının sayısına rağmen mobil reklamlardan uzak durmaktaydı.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir haber, firmanın halka arza gitmeyi planladığı 2012 Nisan ayının hemen öncesinde, halka arzında da avantaj yakalayabilmek amacı ile mobil reklamlara başlamayı planladığını öne sürdü.

Firmaya yakın iki yetkili tarafından paylaşıldığı belirtilen haberde, Facebook’un mobil ortamda, online ortamda sunduğu sponsorlu (sponsored stories) reklamları kullanacağı paylaşıldı.

2011’de 4 milyar dolarlık reklam gelirine ulaşması beklenilen Facebook’un, mobil reklam sektöründe, bu güne kadar kullanıcılarından aldığı sosyal verilerden yararlanarak, başarılı hedeflendirilmiş reklamlar sağlayabileceği öne sürüldü.

800 milyonluk üye kitlesinin 350 milyonunun Facebook mobil uygulamalarını kullandıkları belirtilirken, Facebook’un bu yeni oluşumu ile 630 milyon dolarlık ABD mobil reklam pazarının %24’ünü elinde tutan Google ve %15’ine sahip Apple‘a rakip olacağı paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*