17 Kasım 2018

Facebook Messenger Uygulamasına Reklam Geliyor Olabilir

facebook-facebook_messenger-reklam-reklamveren-mobil-mobil_reklamTechCrunch’tan Josh Constine ve Jon Russell Facebook Messenger hizmetine yılın ikinci çeyreğinde reklam geleceğini söyledi; yani anlık mesajlaşma programlarında reklam gösterme furyası başlıyor. Söylentiye göre Facebook reklamverenlere artık Messenger’da reklam gösterebileceklerini duyuran bir ileti gönderdi.

İlgili yazı: Facebook’tan ses müşteriyi kaçırmasın diye altyazılı video reklamlar

Ancak en azından şimdilik arkadaşlarınızla aranızdaki özel görüşmelerde reklam gösterilmeyecek. Sadece şirket hesaplarıyla yapılan sohbetlerde baloncukların arasına reklam alınacak. Facebook tıkla ve ara reklamları ile yakındaki hedef kitleye telefonla satış yapan işletmelerin Amerika’da yaygınlaşmaya başladığına dikkat edersek bu önemli bir gelişme, çünkü Amerika’da Whatsapp üzerinden eve mum, temizlik malzemesi, pizza, çiçek sipariş etme gibi hizmetler de yaygınlaşıyor.

Dünyanın en çok indirilen uygulaması Messenger

Facebok Ocak ayında Messenger aylık aktif kullanıcı sayısının 800 milyona ulaştığını duyurdu. Bu da Messenger’da reklam vermek isteyenlerin iştahını kabartıyor.

İlgili yazı: Mobil Tıklama Başına Ödeme Reklamları Nasıl Para Kazandırıyor? [Araştırma]Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*