20 Kasım 2018

Facebook, Mobil Aplikasyon Reklamları İçin İki Yeni Uygulama Tanıttı

facebook-mobil-reklam-video

Facebook’un mobile yaptığı yatırım artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde fan sayfaları ve reklamlara yeni özellikler getiren şirket, Facebook reklam hedeflemesi yapılırken markalar için  tarayıcı ya da site üzerinden gelen kullanıcıları seçebilme imkanı tanımıştı. Facebook şimdi de, mobil aplikasyonlar için iki yeni uygulamayla karşımıza çıkıyor.

Facebook’un blog’undan yapılan açıklamaya göre; şirketin getirdiği ilk yenilik, artık video bazlı reklam içeriklerini destekleyecek oluşu. Daha açık bir ifadeyle, mobil aplikasyonlar artık kendilerini haber akışı sayfasında video olarak da tanıtabilecekler. Bildiğiniz üzere, bu gelişmeden önce Facebook yalnızca aplikasyonun ‘screenshot’ına izin veriyordu. Tabi bu gelişmenin geliştiricilere küçük de bir yükü var. Şirket video bazlı tanıtım daha fazla gösterim başına maliyet (CPM) alacak.

Facebook’un mobil geliştiricilere sunduğu bir diğer yenilik ise, yine ödeme başlığında gerçekleşiyor. Geliştiriciler daha önceki yaptıkları reklamlarda gösterim başına maliyet ödeme durumundayken, artık hareket başına maliyet (Cost Per Action) yani video izleyen kişi sayısına göre bir ücretlendirmeyle karşı karşıya kalacaklar.

Henüz Amerika Birleşik Devletleri’nde de test aşamasında olan bu uygulamaların yakın bir zamanda tüm dünyada hayat geçmesi bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*