13 Aralık 2018

Facebook Mobil Reklamlara Yöneliyor

Halka arz başvurusu için ilk adımları atan ve geçtiğimiz hafta başvuruyu sunmak adına gerçekleşen ciro rakamlarını paylaşan Facebook, yüksek ciro verileri ile halka arz için olumlu sinyaller vermişti.

2011 içerisinde aralarında Zynga ve Groupon gibi firmaların da bulunduğu teknoloji ve online medya devlerinin halka arzlarını başlatmış, fakat bekledikleri sonuçların altı ile yetinmek durumunda kalmış olmaları, görünen o ki Facebook’u halka arz öncesinde daha güçlü olabilmek adına cesaretlendirdi.

Facebook, halka arzı esnasında gelirinin %12’sinin Zynga üzerinden geldiğini belirtmişti. Bu açıklamadan sonra Zynga’nın hisseleri ABD borsasında hızla değer kazanmaya başladı.

Reklam gelirlerinin yüksekliği ile dikkatleri üzerine çeken Facebook, her ne kadar başvurusunu güçlü rakamlarla yapmış olsa da, pekçok kullanıcısı mobile yöneldiği halde, mobil gelirinin olmaması ile eksik bir tarafını gözler önüne sermiş oldu.

Facebook mobil uygulamasını kullanan çok fazla sayıda kullanıcı, Facebook’un gözünü mobil ticarete dikmesine neden olurken, firmanın mobil reklam uygulamasını halka arz öncesinde piyasaya sürme çabaları içerisinde olduğu paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] uygulamasını kullandığı halde, hiç mobil gelirinin olmaması ile dikkat çeken Facebook, mobil… DEVAMINI […]

Fikrini söyle

*