14 Kasım 2018

Facebook Pazarlamacılar İçin Eğitim Programlarını Başlatıyor

Pazarlamacılara yardımcı olacak kaynak ve araçları geliştirmek doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Facebook, ajanslara, iş ortaklarına ve pazarlamacılara yönelik yeni eğitim programı Blueprint ile KOBİ’lere yönelik Learn How’ı duyurdu. Facebook’ta reklam veren iki milyon işletmeye yönelik olarak Ads Manager gibi yardımcı uygulamalar geliştiren Facebook, pazarlamacılara eğitim programları sunmaya, onların sorularını yanıtlamaya Blueprint ve Learn How  ile devam ediyor.

Facebook’un yeni eğitim programı Blueprint, ajanslara, iş ortaklarına ve pazarlamacılara iş hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak, daha iyi kampanyalar oluşturabilmek için Facebook’u nasıl kullanabilecekleri konusunda yardımcı oluyor. Online dersler, birebir eğitimler ve sertifikasyonu bir araya getiren Blueprint, pazarlamacıları kampanya optimizasyonundan, Facebook videolarının nasıl verimli şekilde kullanılabileceğine ve reklam ölçüm çözümlerine kadar pek çok konuda eğitmeye odaklanıyor.

11057181_868951476476736_830129493_n

Bir e-Eğitim merkezi olarak tasarlanan Blueprint’te ‘direct response marketing’ gibi kategorilere ve ‘digital buying’ gibi belirli konulara göre ayrılan 35 online ders yer alıyor. Diğer eğitim ve gelişim programlarıyla kolaylıkla entegre edilebilen Blueprint, gelişim sürecinin ve sonuçların izlenmesini sağlayan raporlama özelliğine de sahip.

Learn How ise Facebook’u yeni kullanmaya başlayan KOBİ’ler ile pazarlamacılara Facebook Sayfaları ve Reklamları ile daha fazlasını yapabilmeleri konusunda yardım eden bir online eğitim merkezi. Learn How, pazarlamacılara video, resim ve adım adım talimatlar ile bilgi sağlamasının yanı sıra “Facebook Sayfası nasıl oluşturulur?” ve “Özel Hedef Kitle nasıl oluşturulur?” gibi sıkça sorulan soruların cevaplarını da veriyor.

10574695_731887216926315_1742027443_n

Learn How’un içeriği esnek bir şekilde tasarlandı. Bu sayede pazarlamacılar belli bir konuda ayrıntılı bilgi alabiliyor veya soruları oldukça referans kütüphanesinden faydalanabiliyor.

Facebook for Business’ın yenilenen websitesinden erişilebilen Learn How programı, hem masaüstü, hem de mobilde, 14 farklı dilde kullanılabiliyor. Facebook hesabı olan herkesin kullanabileceği Blueprint de masaüstü ve mobilde İngilizce olarak kullanılabiliyor. Farklı dil seçenekleri ise bu yıl içerisinde gelecek.

Blueprint ve Learn How hakkında daha fazla bilgi blog yazısında bulunabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*