13 Aralık 2018

Facebook Reklam Maliyeti 3. Çeyrekte de Arttı

Efficient Frontier tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, Facebook‘ta yayınlanan reklamların CPC (tıklama başına maliyet) maliyetleri 2011 üçüncü çeyreğinde de arttı.

Efficient Frontier, CPC reklamlarının ücretlerinin 2011 ikinci çeyreğine kıyasla %54 arttığını belirtirken, Facebook’ta verilen reklamlarda da %25 artış olduğu bilgisini paylaştı.

Araştırmada markaların hayran oranlarında ayda ortalama %9 artış olduğu belirtilirken, markaların geçen seneye kıyasla hayran sayılarını neredeyse 2 katına çıkardıkları iletildi.

Araştırmada, Google‘ın reklam pazar payının arttığı bilgisi de paylaşıldı. Google reklamlarında en önde giden, bu araştırmada da arama motoru reklamları olarak belirtildi.

Efficient Frontier CEO’su David Karnstedt, Facebook’un artık pazarlama uzmanları için neredeyse bir zorunluluk haline geldiğini, sosyal medyanın öneminin artmasıyla, Facebook’da reklam verme giderlerinin de hızla artacağını tahmin ettiklerini belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*