14 Kasım 2018

Facebook Reklamcıların İşini Kolaylaştırmaya Devam Ediyor

Facebook, reklamcıların kullanıcı kitlelerini daha iyi hedefleyebilmeleri için Topic Data adında bir hizmetini deneme amaçlı bazı partnerleri ile kullanmaya başladı.

Efektif bir şekilde reklamcıların hedef kitlelerine ulaşabilmek için, hedef kitlelerinin gündeminde ne olduğunu, ne konuştuklarını bilmeleri gerekiyor. Facebook reklamcılara şimdiye kadar kullanıcıların sosyal medyada ne paylaştıklarını gösteriyordu ancak bu kullanıcılar hakkında yalnızca limitli bir veri sunuyor.

11057091_1622144431330260_1923819740_n

Topic Data önceki veri yöntemlerine göre daha farklı işliyor. Daha önce örnekleme boyutları çok küçük olduğu için demografikleri belirlemek imkansıza yakındı. Topic Data, kişisel verileri grupluyor ve konu hakkındaki diğer bilgileri eliyor. Böylece reklamcılar, belli bir konu üzerinde kullanıcıların özel ve genel konuşmaları (Messenger mesajlaşmaları hariç) hakkında veriler elde edebiliyorlar.

Facebook Topic Data’yı geliştirmek ve ölçeklendirmek için DataSift ile partnerlik oluşturmuş durumda. DataSift’in CEO’su Nick Halstead “Datasift ile Facebook’un anlaşması Topic Data üzerinden geliştiricilerin inovatif pazarlama uygulamaları hazırlamalarına olanak tanıyacak ve hedef kitlelerin Facebook’ta ne üzerine konuştuklarını ortaya çıkartacak” açıklamasını yaptı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*