16 Kasım 2018

Facebook, Twitter ve YouTube’a Erişim Mahkeme Kararıyla Engellendi (Güncelleme -3)

Dünyanın en büyük üç sosyal ağı olan ve ülkemizde de sık sık mahkeme kararları ile hizmetleri kesintiye uğrayan Facbeook, Twitter ve YouTube‘a erişim bugün yine engellendi. Henüz bu konuda TİB’in sitesinde bir duyuru veya gerekçeli karar metnine rastlanmadı.

engelleme

TTNET hattından yaptığımız denemelerde sayfaya ulaşılamıyor hatası veriyor. TTNET hattında Youtube “Service Unavailable” hatası verirken Twitter sunucularından hiçbir tepki alınamıyor.

Durumun farklı kullanıcıları farklı yönlerden etkilediği tespit edildi. Bazı kişilerde Twitter veYouTube çalışmıyorken, bazılarında Facebook çalışmıyor. TİB’in sayfasında ve sorgu bölümlerinde herhangi bir açıklama yok. Bu yüzden yeni bir filtre denenmekte olduğu seçeneği ortaya çıktı.

DHKP-C görüntüleri yasağın sebebi

Geçtiğimiz hafta Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda Cumhuriyet Savcısı’nın rehin alınma karelerinin yayınlanması üzerine, yargıdan sosyal medyaya yönelik erişim engelleme kararı çıktığı öne sürülüyor.

TTNET, Turkcell, SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor. İlk gelen bilgilere göre,TTNET kararı uygulamaya aldığı için sosyal medyaya bu kanaldan ulaşım sağlanamıyor. Diğer operaratörlerin de adım adım bu kararı uygulaması bekleniyor.

Facebook artık yasaklı değil

Facebook ilgili içerikleri sitesinden kaldırdığı için BTK Başkanı Tayfun Acarer Facebook’a getirilen yasağın kaldırıldığını ifade etti.

Gelişmeler için haberi takip etmeye devam edin.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*