18 Kasım 2018

Facebook Uygulama Mağazasını Açıyor

Facebook, gelecek haftalarda Apple ve Android uygulama mağazalarına benzer bir uygulama mağazasını açacağının haberlerini paylaştı.

Facebook uygulama yazılımcılarına uygulamalarını pazarlamak için yeni bir mecra sunmayı hedefleyen Facebook, aynen diğer uygulama mağazalarında olduğu gibi kullanıcıların en popüler uygulamaları kategori ve tüketici yorumları bazında süzebilecelerini belirtti.

Kullanılan cihaz iOS, Android, web farketmeksizin Facebook bağlantılı uygulamaların Facebook uygulama merkezinde yer alacağını da açıklayan Facebook, uygulama mağazalarının en büyük özelliklerinden birinin diğer uygulama mağazalarından daha sosyal bir yapıya sahip olması olduğunu ifade etti.

Facebook uygulama mağazasında uygulama araştıran kullanıcılar, Facebook arkadaşları tarafından indirilen uygulamaları görüntüleyebilecekler. Diğer mağazalara kıyasla uygulama merkezinde daha kişisel bir yapı oluşturmayı hedefleyen Facebook, kullanıcılara arkadaşlarının indirdikleri uygulamalar ve en çok tercih edilen uygulamalardan oluşan öneriler de sunacak.

Facebook uygulama yazılımcıları, bundan önce de uygulama içerisindeki para harcamalarından kazanç sağlarken, bundan böyle uygulamaları ücretli olduğu takdirde uygulama indirilme başına da para kazanabilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*