12 Aralık 2018

Facebook ve Criteo İşbiliriği Reklamverenlerin Elini Güçlendiriyor

Performans pazarlama teknolojileri şirketi Criteo, Facebook’un yeni dinamik ürün reklamları (dynamic product ads) sonucunda mobil kapasitesini genişlettiğini açıkladı. Söz konusu yenilikler ile kullanıcılar masaüstünden mobile geçerken, Criteo reklamverenleri de Facebook’u mobil telefonlarında kullanan tüketicilere ulaşabiliyor ve böylece bütüncül bir Facebook Exchange pazarlama aktivitesi oluşturma imkanı elde ediyor. Dinamik ürün reklamları sayesinde Criteo, güçlü Criteo Motoru (The Criteo Engine)’ndan yararlanarak akıllı telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere tüketicilerin Facebook’a erişmek için kullandığı tüm cihazlarda tavsiyeler ve akıllı teklif verme kampanyaları sunabiliyor.

Seçilmiş Criteo reklamverenleri ile yapılan pilot programın sonuçları, dinamik ürün reklamlarına bağlı ortalama satışların, toplam satışların yüzde 6,2’sini oluşturduğunu ortaya koyuyor. Diğer tüm mobil kampanyaların toplamı ile karşılaştırıldığında Facebook uygulaması Haber Kaynağı, satış getirilerinin yüzde 24,5’ini oluşturuyor.

Konuyu değerlendiren Criteo Ürün Müdürü Jonahtan Wolf, “Diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında insanlar zamanlarının çoğunu Facebook’un mobil uygulamasında geçiriyorlar – bu nedenle de Facebook mobil uygulaması, satıcıların müşterilerine ulaşmaları konusunda kritik bir önem taşıyor. Dinamik ürün reklamları sayesinde Criteo olarak bu kullanıcılara doğru zamanda, ilgili mesajlar iletebiliyor, müşterilerimizin tıklama sonrası satışlarını artıyor ve onlara güçlü reklam yatırım getirileri sağlıyoruz” dedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*