25 Nisan 2018

Facebook’un Video Reklam Hayali 2014’e Kaldı

facebook reklamları 2014
Geçtiğimiz hafta mobil uygulama reklamlarına bir takım yenilikler getiren Facebook, bu sefer pazarlamacılara ve markalara kötü bir haber verdi. AllthingsD’nin haberine göre, Facebook’un video reklamları başka bir bahara kaldı.

Uzun zamandır merakla beklenen ve kullanımı konusunda özellikle kullanıcıların kafalarında soru işaretleri oluşturan video reklamlar, 2014 yılından önce kullanıma açılmayacak gibi görünüyor.

2013’un ilk yarısında kullanılmaya başlanması beklenen bu reklamların sürekli olarak ertelenmesinin arkasında yatan neden olarak ise kullanıcıların bu tip reklamlara nasıl bir tepki vereceği yatıyor. Facebook, otomatik olarak başlayan bu reklamların kullanıcıları üzebileceğini ve bu nedenle reklamları yayına sokmadan önce mümkün olduğunca kullanıcıların bu tip reklamlarla nasıl bir etkileşime gireceğini gözlemlemek istiyor.

Facebook’un bu video reklamları otomatik olarak başlayacak olsa da, sessiz bir şekilde açılacak ve kullanıcı isterse, sesi açabilecek. Bunun yanı sıra bu videoların 15 saniye veya daha kısa olması da planlanıyor; böylelikle bu reklamlar, geçtiğimiz günlerde reklam özelliğini tanıtan Instagram üzerinden de gösterilebilir.

Facebook’un bu video reklamlarının pazarlamacılara maliyetinin ise günlük 2 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Bu reklamlarda hedeflenen kitlenin yaş aralığı ise 18 ile 54 arasında değişiklik gösterecek.

Böylesine büyük bir hedef kitlesi olan Facebook’un bu reklamlardan oldukça büyük bir gelir elde edeceği aşikar; ancak kullanıcıların bu reklamlara olan tepkileri nasıl olacak bu halen tam anlamıyla bilinmiyor. Facebook profiliniz üzerinde otomatik olarak başlayan bu tip video reklamlar hakkında siz ne düşünürdünüz?Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Burak der ki:

    direk söverim !

  2. Facebook ve benzeri sitelerden daha yaratıcı reklam modelleri beklenti hissi doğuyor nedense:) Bence bunu yaparsa çok iyi para kazanacağı aşikar ama kısa ve uzun vadede facebook kalitesine zarar verir gibi geliyor.

Fikrini söyle

*