18 Kasım 2018

Facebook Video Reklamlarını Ana Sayfada Göstermeye Başlıyor

facebook video reklam
Son aylarda Facebook, reklam modellerinde bir takım düzenlemelere giderek, gelirlerini artırma yolunda arayışlara girmişti ve bu reklam modellerinden biri de video reklamlar olmuştu. İlk duyurulduğunda birçok kullanıcının kafasında soru işareti oluşturan bu video reklamların kullanıma açılmasının 2014’e kaldığına yönelik haberler çıksa da, Facebook dün yaptığı açıklama ile video reklamları kullanıcıların ana sayfasında göstermeye başladığını duyurdu.

Facebook’un bloğunda yapılan açıklamada, Eylül ayından beri yapılan testler sonrasında video reklamların beğeni, yorum ve paylaşım gibi etkileşimleri yüzde 10 oranında artış gösterdiği belirtiliyor. Facebook’un video reklamlarıyla markalar, hazırladıkları kısa süreli reklamlarla Facebook kullanıcılarına ulaşabilecekler.

Bu hafta içinde Facebook kullanıcılarının küçük bir kısmı Divergent adlı filmin video reklamlarını haber akış sayfalarında görmeye başlayacaklar. Otomatik olarak başlayan bu reklamlar sesi kısık bir şekilde oynayacak ve kullanıcılar isterlerse videonun üzerine tıklayarak ya da mobil cihazları üzerinde dokunarak sesini açabilecekler.

Video haber akış sayfasındaki diğer videolar gibi görünecek. Yani yeni bir sayfa şeklinde açılmayacak ve kullanıcılar dilerlerse videoyu izlemeden sayfayı aşağı kaydırabilecekler. Videonun sonunda da markayla ilgili iki video daha kullanıcıya sunulacak, kullanıcı isterse bu videoları da açarak marka hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecek.

Mobil üzerinde ise video reklamlar cihazlar WiFi’ya bağlı oldukları takdirde görünecek. Video yüklendikten sonra kullanıcının haber akış sayfasında görünecek olan bu reklamlar WiFi ile indirileceği için kullanıcının internet paketlerinin kotasını kullanmayacak.

Facebook’un video reklamlarla ilgili yayınladığı iletiyi de aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Buradaki video üzerinden Facebook’un video reklam özelliğinin mobilde nasıl çalıştığını görebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*