14 Aralık 2018

Facebook Video Reklamları Küçük Gruplara Göstermeye Başladı

facebook video reklam
Facebook’un videolu reklamları son bir yılda devamlı konuşulan konulardan biri oldu ve Facebook bu konuda net tarih ortaya atamamıştı; ancak dün yapılan açıklama ile Facebook, video reklamları küçük bir grup reklamverenle hayata geçirdiğini ve birkaç ay içerisinde de tüm kullanıcıların bu reklamları göstereceğini duyurdu.

Reklamverenlerin daha geniş bir hedef kitleye ulaşmasını amaçlayan yeni reklam modelinde video reklamları sessiz şekilde karşınıza gelecek eğer videoya tıklarsanız video önünüzde sesli şekilde görüntülenecek. 15 saniyelik videolar yüksek ses ve görüntü kalitesi ile yer alacak ve videolar Facebook haber akışında diğer videolar gibi görünecek. WiFi’a bağlı olduğu sürece mobil üzerinde de görüntülenecek video reklamları ile markalar hazırlayacakları ikna edici, yaratıcı video deneyimi sayesinde kullanıcılarla etkileşimi sağlayabilecek.

Yayınlanacak olan reklamların kullanıcılar tarafından ilgi görme olasılığını daha da artırmak için Ace Metrix adlı firmayla da iş birliği içerisine girdiği de Facebook’un resmi blogda yer alan diğer bir haber. Ayrıca Facebook’un markaların büyük talep göstereceğini video reklamları Nielsen reklam analiz şirketi tarafından analiz edilecek ve reklam veren şirketler sadece Nielsen’in yayınladığı hedef kitle ulaşım raporuna göre ücret ödeyecekler.

Facebook’un video reklamları ile kullanıcıların tepkilerini gözlemlemek adına yavaş yavaş bu reklamları yayına alacağını hatırlatalım. Bunun dışında Facebook kullanıcılarının büyük çoğunluğunun sosyal ağda vakit geçirdiğini göz önüne alırsak sosyal ağın kullanıcıların haber kaynağı akışında göstereceği bu premium video reklamlarının çok büyük bir kitleye ulaşacağını ve böylelikle sosyal medya devi Facebook’un da gelirlerini artıracağını söyleyebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*