13 Kasım 2018

Facebook’un İnternet Sitelerine Yönlendirme Trafiğinin Yüzde 51’i Mobilden

Sosyal medya yönlendirme trafiği, organik aramalarla henüz yarışamasa da son zamanlarda artış gösteren yönlendirme trafikleri internet sitelerine birçok ziyaretçi çekiyor. Son bir yıl içinde sosyal yönlendirmelerden sitelere gelen trafik iki kat artarak, trafik konusunda oldukça önemli bir rol oynamaya başladı.

Facebook internet sitelerine yaptığı yönlendirme trafiğinin 2013 yılında yüzde 170 artığını açıklamıştı ve Ocak ayında yapılan açıklamaya göre Facebook üzerinden internet sitelerine yönlendirilen trafiğin yüzde 51’lik bir bölümü mobil cihazlardan yapıldı.

Facebook-Mobile-Traffic-Chart-2

Shareaholic’in yaptığı araştırmaya göre internet sitelerinin toplam trafiklerinin yüzde 16,2’lik bir bölümü Facebook yönlendirmelerinden oluşuyor.

Facebook’un Eylül 2012’deki yönlendirme trafiğinin toplam trafiğe oranı yüzde 6,5 seviyelerindeydi ve Eylül 2013’te bu oran yüzde 10,4’e kadar yükselmişti. Kasım 2013’te yüzde 17,4 ile en yüksek seviyeye ulaşan bu oran, Ocak 2014’e yüzde 16,4’e geriledi. Ocak 2014’te yönlendirme trafiğinin yüzde 8,3’lük bir bölümü de mobilden geldi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*