11 Aralık 2018

Facebook’ta 2 Milyon Aktif Reklamveren Var

Facebook, platformdaki aktif reklamverenlerin sayısının 2 milyona ulaştığını duyurdu. Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg ve Facebook COO’su Sheryl Sandberg, yayınladıkları teşekkür mektubunda Facebook’un “dünyayı daha açık ve birbirine bağlı hale getirmek” misyonunu hatırlatarak, insanların işletmelere bağlanmalarını sağlamanın da bunun önemli bir parçası olduğunu belirtti. Yani, Facebook’ta her 750 kişiye 1 reklamcı düşüyor.

Dünyada 30 milyondan fazla işletme, ücretsiz, kolay kullanılabilir olmaları ve mobilde etkin bir şekilde çalışmaları sayesinde aktif bir şekilde Facebook Sayfalarını kullanıyor. Aşağıdaki üç temel nedenden dolayı reklamlarını satışa çevirmek için Facebook’u tercih eden şirketlerin sayısı giderek artıyor:

  • Kolay kullanım: Facebook’un sunduğu araçları kullanmak artık eskisine göre çok daha kolay. 2014’ün 4’üncü çeyreğinde Facebook’ta reklam vermeye başlayan işletmelerin %80’i ‘promoted post’ gibi en kolay kullanılabilen araçları tercih etti.
  • Mobile uygunluk: Mobil trendin giderek yükselmesi sonucunda işletmeler, tüketicilere erişmek için Facebook’un mobil araçlarını kullanmayı tercih ediyor. 15 milyonun üzerinde KOBİ, sayfalarını mobil cihazlar üzerinden yönetmek için Facebook’un ‘Sayfa Yönetici’ aracını kullanıyor.
  • Verimlilik: Facebook, reklam araçlarını kullanan işletmelere bu ürünlerin işe yaradığını kanıtlıyor. Döviz kuru takibi gibi araçlar ile KOBİ’lere daha verimli ölçümleme yapma fırsatı sunuyor.

Facebook Ads Manager for iOS

10935998_763155170464303_1511353013_nFacebook, aynı zamanda işletmelere daha iyi destek verebilmek amacıyla Ads Manager for iOS (iOS için Reklam Yöneticisi) ürününü de kullanıma sunduğunu açıkladı. Aylık 800 binin üzerinde reklamveren tarafından kullanılan, işletmelerin reklamlarını her zaman, her yerden, mobil bir şekilde yönetmelerini sağlayacak uygulama ile reklam performansınızı takip edebiliyor, yayındaki reklamlarınızda değişiklik yapabiliyor, reklam bütçelerini ve zamanlamalarını kontrol edebiliyor, reklamlarınız hakkında bildirimler alabiliyor ve tabi ki, yeni reklamlar yaratabiliyorsunuz.

Uygulama şimdilik yalnızca ABD’de kullanıma sunuldu, ancak bir kaç hafta içerisinde tüm dünya genelinde kullanıma açılacak. Yüksek ihtimalle bundan sonra da bir Android versiyonu çıkartılacaktır. Uygulama hakkındaki detaylı bilgiyi buradan alabilir, uygulamayı AppStore‘dan indirebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*