21 Kasım 2018

Facebook’tan Periscope’a Rakip Canlı Videolar

facebook

Facebook markalar için doğrulanmış canlı video (streaming – web yayını) hizmetini duyurdu. İster e-ticaret sitesi işletin ister tanınmış kişi veya marka olun, doğrulanmış canlı videolarla tanıtımlarınızın sadece size ait olduğunu kanıtlayabilir ve taklitlerden sakınabilirsiniz.

Ağustos ayında iOS mobil uygulamasında daha çok sayıda kullanıcının canlı video paylaşmasına izin veren özelliği test etmeye başlayan Facebook; artık futbol maçlarından son dakika haberlerine, markalardan medya şirketlerine ve Facebook Sayfalar’a kadar her alanda tanıtım kampanyalarına izin veriyor.

İlgili yazı: E-ticarette Facebook videoları kullanmanın 10 yolu

Etkinlikleri Facebook’tan yayınlayın

Canlı videolar özelliği ile artık Facebook’ta kendi kanalınızı açabilir ve web yayını (webcast) yapabilirsiniz. Facebook’un Twitter Periscope’a rakip canlı video uygulaması için iOS’te Sayfanıza gidip Yayınla’ya tıklamanız yeterli. Bu sırada kaç izleyiciniz olduğunu, doğrulanmış diğer Facebook kullanıcılarını, bağlandığınız sayfaları ve canlı yorum akışını (yayına yapılan yorumlar) görebileceksiniz.

Ayrıca markanızın etkinlik yayını sona erdiğinde ilgili yayın zaman tünelinizde paylaşılacak. Böylece yayını kaçıranlar web sitesine gidip ek bağlantı tıklamadan yayına ulaşabilecekler. Ancak dilerseniz yayını sayfadan kaldırmanız da standart bir paylaşımı silmek kadar kolay.

İlgili yazı: Facebook Sayfalar müşteri hizmetleri merkezi oluyor

Takipçiler abone olabilir

Facebook, Sayfa takipçilerinize canlı yayın kanalınıza (haber kanalı) abone olup yeni yayınlardan haberdar olma imkanı da sunuyor. Doğrulanmış canlı videolar doğrulanmış Sayfalarda çalışıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*