14 Kasım 2018

Facebook’tan Reklamverenlere Sponsorlu Paylaşımlar

Kazancının büyük big kısmını reklamlardan sağlayan Facebook, bünyesinde reklam veren firmalara yeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor.

Firmaların duvar paylaşımlarının daha fazla kişiye ulaşmalarını sağlayacak sponsorlu paylaşımlar (promoted posts) hizmetini başlatan firma, paylaşımların hemen altına öne çıkar – promote butonunu ekleyerek, reklamverenerin ana sayfalarından ayrılmadan paylaşımlarını öne çıkarmalarına olanak tanıyacak.

Normal şartlarda Facebook kullanıcılarının beğendikleri sayfalar ya da arkadaşları tarafından yapılan paylaşımların sadece %16’sını görüntüleyebildiklerini ifade eden Facebook, görüntülenen paylaşımların kişilerin o sayfalarla irtibatları, Facebook’a ne zaman giriş yaptıkları gibi farklı algoritmaların birleşimi ile oluştuğunu açıklıyor.

Facebook, reklamverenlerin bu yeni sponsorlu paylaşım hizmeti ile hayranlarının sayfalarında haber kaynakları bölümünde yer alabileceklerini belirtiyor.

Facebook’un yeni hizmetinde reklamverenler para ödedikleri paylaşımın, tüm paylaşımları arasında en üst sırada yer almasını sağlayabilecekler. Bu tarz sponsorlu paylaşımların yayın süresinin maximum 3 gün olduğu Facebook tarafından ekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*