16 Kasım 2018

Facebook’tan ses müşteriyi kaçırmasın diye altyazılı video reklamlar

facebook-video-video_reklam-mobil-mobil_reklam-reklamlar-reklam-Facebook_reklamlar-video_reklamlar-eticaret

Facebook video reklamlarda marka imajını güçlendiren otomatik altyazı özelliğini kullanıma sundu. Bu yeni araç video reklamlar için altyazıları oluşturuyor ve reklamverenlere videoyu gözden geçirerek düzenleme ve kaydetme imkanı sunuyor.

Yapılan araştırmalara göre haber kaynağına entegre edilen mobil video reklamları aniden yüksek sesle başladığında insanların yüzde 80’i olumsuz tepki veriyor. Reklamverenler otomatik altyazı özelliğini kullanarak video görüntülenme süresinde yaklaşık yüzde 12’lik artış sağlayabiliyor.

İlgili yazı: Video Reklamı Kime Vereceksiniz? Facebook mu, Snapchat mi?

Facebook video reklamlarda diğer yenilikler

Yeni metrikler: Reklamverenler, artık Page Insights (sayfalardaki istatistikler) bölümünde videolarını sesli izleyen kişilerin yüzdesini görebiliyor. Yakın zamanda bu ölçüm Ads Insights altında da (reklam istatistikleri) görüntülenebilecek.

 

facebook-video-video_reklam-mobil-mobil_reklam-reklamlar-reklam-Facebook_reklamlar-video_reklamlar-eticaret

 

Haber kaynağı üzerinden satın alma Türkiye’ye geldi

Moat entegrasyonu ve Haber Kaynağı üzerinden satın alma: Facebook’un geçtiğimiz yıl duyurduğu bu iki özellik artık global olarak kullanıma sunuluyor.

İlgili yazı: E-ticarette Facebook Video Araçlarını Kullanmanın 10 Yolu

Facebook Global Kreatif Çözümler Direktörü Mark D’Arcy, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “En iyi pazarlamacılar iyi hikaye anlatanlardan çıkıyor ve bunu yaparken de ellerindeki en yeni teknolojilerden yararlanıyorlar. Mobil videolar günümüzün en etkili pazarlama araçları arasında yer alıyor. Mükemmel bir mobil video oluşturmanın sırrı da insanların ilgi alanlarını takip etmek kadar ilgisini çekmekten de geçiyor.”

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi https://www.facebook.com/business/news/updated-features-for-video-ads adresindeki blog yazısında yer alıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*