19 Aralık 2018

Facebook’tan Sonra Yelp de Online Fırsat Hizmetlerini Sorguluyor

Yerel işletme değerlendirme ve aynı zamanda farklı kategorilerde etkinlik ve işletme bulma sitesi Yelp.com, günlük fırsat hizmetlerinin kapsamını küçültmeye başladı.

2004 yılında kurulan Yelp, gelir kaynağı olarak yerel işletmelerden reklam almaktaydı. Haziran ayı içerisinde 53 milyon ziyaretçi ile buluşan site, geçen sene yaz aylarında günlük fırsat hizmetini denemeye başlamıştı.

Fırsat hizmelerine girdiğini açıkladığı sırada yerel işletmelerle sıkı ilişkileri olmasından ötürü, fırsat sektöründe hızla yer edinerek Groupon’u tehdit eder bir konuma geleceği düşünülen Yelp’in, günlük fırsatlara devam edeceği, fakat satış kadrosunu yarı yarıya düşürerek, fırsat hizmetinlerinin kapsamını azaltmayı planladığı belirtiliyor.

Yelp Kurumsal İletişim Başkanı Vince Sollitto, müşterilerine kalitesi günden güne düşen birçok fırsat sunmaktansa, iyi kalitede, müşterileri memnun edeceğine inandıkları fırsatları sunmayı tercih ettiklerini belirterek, fırsat sektörünün hiçbir zaman ana iş ve gelir kaynakları olmadığını belirtti.

Yelp’in sene başında her fırsattan 30.000 dolar civarında kazanç sağladığı belirtilirken, Ağustos ayında bu tutarın fırsat başına 10.000 dolarlara indiği Yipit tarafından belirtildi.

Forrester analistleri, fırsat sektöründe Temmuz ayında 38 sitenin kapandığını, kar marjının artık özellikle de büyük oyuncuları tatmin etmediğini belirttiler.

Facebook da bu hafta itibarı ile Facebook Deals fırsat satışlarını durdurduğunu belirtmişti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*