12 Aralık 2018

Facebook’tan Mobil Ticaret Uygulaması Satın Alımı

Instagram satın alımı ile uygulamanın birçok kullanıcısının uygulamayı kullanmaktan vazgeçmesine neden olan, ama bir o kadar da yeni kullanıcı eklendiğine şahit olan Facebook, bu kez oldukça butik ölçekli hizmet veren bir firmayı bünyesine kattı.

Milyonlarca kullanıcısı hakkında detaylı bilgiyi bünyesinde barındıran, buna rağmen hala konu ticarete geldiğinde çok fazla yol katedememiş olan Facebook’un yeni satın alımı Tagtile bir mobil ticaret müşteri sadakat uygulaması.

Küçük çaplı işletmelere yönelik piyasaya sürülen Tagtile, bu işletmelerin müşteri sadakatı programları ile büyümeleri hedefi ile kurulmuş bir uygulama.

Programına dahil olan işletmelere Tagtile kübünün de dahil olduğu bir başlangıç paketi yollayan firma, bu kübün ödeme sistemine bağlanması ile çalışmaya başlıyor.

Ardından Tagtile uygulaması akıllı telefonlarına yüklü olan kullanıcılar, ödeme noktasında uygulamalarını kübe okutarak işletmeler tarafından belirlenen sadakat puanlarını ya da indirimleri almaya hak kazanıyorlar.

Tagtile satın alımı ile yerel bazda tüketici alışveriş verilerini de eline geçirecek olan Facebook, satın alımın finansal verilerini açıklamazkan, Tagtile ekibinin bünyesine katılmasından duyduğu mutluluğu dile getiriyor.

Tagtile ekibi ise Facebook satın alımı ile iş modellerinde değişiklik olacağını açıklayarak, entegrasyonun çok daha başarılı çalışmalar ortaya doğuracağını ifade ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*