20 Kasım 2018

Fandango Online Sinema Bileti Satışlarının %27’si Mobil Cihazlardan

ABD’nin online sinema bilet satışının neredeyse %70’ine sahip olan online bilet satış sitesi Fandango, oldukça çarpıcı ikinci çeyrek verilerini paylaştı.

Tüketicilerin mobil cihazlarını hareket halindeyken sıklıkla kullanarak yaptıkları planlar, görünüşe göre bu çeyrekte Fandango satışlarında önemli bir yer tutmaya başladı.

Online satışlarında bir önceki senenin aynı çeyreğine kıyasla %28 artış gözlemleyen bilet sitesi Fandango, mobil uygulama ve sitesinden gelen mobil bilet satışlarının ise toplam satışların %27’sine ulaştığını paylaştı.

Mobil uygulamalarının bu güne kadar 25 milyon defa indirildiğini de açıklayan Fandango, uygulamanın indirilme oranlarının bir önceki seneye kıyasla %49, mobil satışlarının ise %107 oranında rekor bir hızla artış gösterdiğini açıkladı.

Site tarafından açıklanan rakamlara göre, Fandango trafiği bir önceki senenin aynı çeyreğine kıyasla ise %26 oranında artış gösterdi.

Kazancını üzerinden satılan sinema biletlerinden aldığı komisyonlardan ve reklam gösteriminden sağlayan Fandango, mobil trafiğin hızlı artışının bu çeyreği oldukça başarılı kapatmalarının en önemli sebeplerinden olduğunu, farklı cihazlara uygun oluşturdukları mobil uygulamaları ile kullanıcılarına kolay mobil alışveriş imkanı sunmak üzere çalıştıklarını paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*