21 Haziran 2018

Online Mağazaları Dünyaya Açan Farfetch.com’a 18 Milyon Dolar Yatırım

4 yıl önce İngiltere’de kurulan ve 12 farklı ülkeden 200’e yakın butiğin dünyaya açılmasını sağlayan Farfetch.com 18 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Birçok mağazanın dünya geneline satış hizmetinin olmamasından yola çıkarak kurulmuş olan Farfetch.com, dünyanın farklı yerindeki ünlü markaların ve tasarım mağazalarının 35.000’den fazla ürününü kargo hizmeti sunduğu 200 ülkede bulunan tüketiciler ile buluşturuyor.

Müşterilerinin %50’sinin gelişen ülkelerden olduğunu belirten Farfetch.com, ABD’den gelen satışların toplam satışlarının %25’ini oluşturduğunu da ekliyor.

İngiltere, Avusturalya ve Brezilya’nın da satışlarında oldukça fazla bir yer tuttuğunu belirten firma yetkilileri, 2011’de 2010’a kıyasla %200 oranında büyüdüklerini açıklıyorlar.

Farfetch.com, yeni yatırımları ile Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Brezilya’yı içeren global genişleme politikalarına ağırlık vereceklerini belirterek, markalarına daha fazla yatırım yaparak sitelerine çektikleri direk trafiği arttırmayı planladıklarını da ekliyor.

Ücretsiz uluslararası iade hizmeti sunan firma, bu güne kadar sitelerine trafiği paralı arama motoru reklamlarından ya da arama sonuçlarından çektiğini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*