14 Kasım 2018

Dijital Pazarlama Ajansları Kredi Firması FastPay $25 Milyon Yatırım Aldı

Sözleşme koşulları ne olursa olsun çalıştıkları firmalardan ödemelerini geç aldıkları ortaya çıkan dijital pazarlama ajanslarına kredi sağlamak amacıyla kurulan FastPay, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Oldukça farklı bir alanda hizmet veren firma, online pazarlama sektöründe özellikle start-up niteliğinde olan firmaların harcamalar yaparak sundukları dijital marketing çalışmalarında geç ödeme almalarının onları yatırım almak zorunda bıraktığını, nakit akışı sıkıntısı ile zorunluluktan alınan yatırımlarla firmaların büyük kısımlarının yatırımcılara verildiğini paylaşıyor.

Internet Advertising Bureau tarafından yapılan bir araştırma ile online pazarlama sektöründe hizmet karşılığı kesilen faturaların %80’inin 60 günden önce ödenmediğinin anlaşıldığını açıklayan FastPay, online pazarlama ajanslarının hizmetlerini gerçekleştirmek için önden ödemeleri ve aylarca ödeme almadan devam etmeleri gereken kampanyalarının olduğunu belirtiyor.

Bu kampanyalar gerçekleştirilirken para bulmakta zorlanan firmalara 5 milyon dolara kadar kredi hizmeti sunan firma, bu start-upların bankalardan kredi almalarının firmalarının ciroları itibarı ile güç olabileceğini ifade ediyor.

Firmaların yatırım almaya çalışmak yerine kendilerinden kredi alabileceklerini belirten FastPay, kredisini online yayıncı, yaratıcı ajans, online reklam firmaları ve teknoloji firmalarına sunuyor.

Eski online pazarlama yöneticileri tarafından kurulan FastPay, yeni yatırımı ile beraber 30 milyon dolarlık yatırım toplamına ulaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*