19 Haziran 2018

Fırsat Sektöründe AmEx Facebook İşbirliği

American Express, mağazaların Facebook üzerinden AmEx müşterilerine yönelik fırsatlar sunmasını sağlayacak.

İlk etapta H&M, Sports Authority, Dunkin’ Donuts, Sheraton, Westin, Travelocity ve Celebrity Cruises’ın yer alacağı fırsatlar, aslında küçük çaplı iş yerleri düşünülerek hazırlandı.

AmEx müşterilerinin kredi kartlarını Facebook hespalarına entegre etmeleri ile başlayacak olan hedeflendirilmiş fırsatlarda, AmEx müşterilerine AmEx kartları ile ödeme yaptıkları takdirde;

  • 30$ harca, 10$ hesap kredisi kazan
  • 50$ harca, %10 kazan

gibi fırsatlar sunulacak.

Günlük fırsat sitelerinin de aynı şekilde hedeflendirilmiş fırsatlar sunduğu göz önünde bulundurulacak olursa, AmEx’in Facebook ile yaptığı işbirliğinin nasıl bir farklılık sağlayacağı soru işareti uyandırabilir.

Fakat AmeEx’in 160 yıldır hizmet verdiği düşünülürse, AmEx’in müşteri kitlesine ulaşmak birçok iş yeri için kaçırılmaz bir fırsat olabilir.

AmEx’in uzun yıllardır topladığı müşteri harcama bilgileri de firmaya fırsat sağlayan markaların işine yarayacaktır.

Aynı zamanda günlük siteler için aynı kullanıcının fırsat satın aldığı lokasyona tekrar uğrayıp uğramadığı büyük bir soru işareti iken, AmEx bu bilgiye kolaylıkla sahip olabilir.

Bunun yanı sıra, AmEx’in fırsat sunan iş yerlerinden fırsatlar üzerinden komisyon almayacak olması da iş yerlerine sağlayacağı avantajlardan.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*