16 Aralık 2018

Fırsat Siteleri Hem Müşterilere Hem İş Yerlerine Yarıyor

Fırsat sitelerinin kullanım yaygınlığı her geçen gün artıyor. Artık çoğu online alışverişsever fırsat sitelerini incelemeden online alışverişlerini tamamlamıyorlar.

About Group’un parçası ConsumerSearch.com, yaygın kullanımı bilinen günlük fırsat sitelerinin iş yerlerine ve müşterilere kazanç sağlayıp sağlamadığını müşterilerin yorumları ile araştırdı.

Mart 18-24, 2011 tarihleri arasında 1,049 günlük fırsat sitesi kullanıcısı tarafından yapılan ankete göre, fırsat siteleri üyeleri günlük indirimlerden memnun. Fırsat sitelerini düzenli takip ettiklerini de ileten kullanıcılar, fırsatı sunan iş yerlerine çoğu zaman tekrar gittiklerini belirtiyorlar.

About Group; About.com, ConsumerSearch.com ve CalorieCount.com gibi siteleri bünyesinde barındıran New York merkezli bir firma.

About.com kullanıcıların her türlü sorularına cevap arayabilecekleri bir içerik sitesi. ConsumerSerach.com uzman ve kullanıcı yorumlarını kullanarak üyelerine en iyi alışveriş seçeneklerini sunan bir ürün yorum analiz sitesi. CalorieCount.com ise kilo vermek ve sağlıklı beslenmek isteyenlere kalori sayımı da dahil olmak üzere pek çok hizmet sunan bir site.

ConsumerSearch.com’un anketinden çıkan sonuçlar şöyle;

  • Katılımcıların %64’ü son yaptıkları günlük fırsat alışverişini çok tatmin edici olarak yorumladı
  • %53’ü günlük fırsatlar sayesinde daha önceden haberdar olmadıkları iş yerlerini öğrendiklerini iletti
  • Geçen sene içerisinde en az 1 fırsat alışverişi yapan üyelerin %68’i daha sonra 3 ya da daha fazla, %30’u ise 6 ya da daha fazla fırsat satın aldıklarını iletti
  • Günlük fırsatların devamlı müşteri yaratmada etkili olduğu da katılımcılar tarafından belirtildi. Fırsat sitesi üyelerinin %68’i fırsat satın aldıkları iş yerini tekrar ziyaret ettiklerini ifade etti
  • Katılımcıların %63’ü günlük fırsat sitelerinin yeni iş yerlerinin kendilerini tanıtmasında yararlı bir yöntem olduğuna inandıklarını iletti
  • Günlük fırsat sitesi üyelerinin %35’i sadece fırsatları incelediklerini fakat henüz hiç satın almadıklarını belirtti

ConsumerSearch.com ankete katılanlara en çok tercih ettikleri günlük fırsat sitelerini sorduğunda ise, katılımcıların %85’inin Groupon’u, %55’inin ise LivingSocial’ı kullandıkları sonucu ortaya çıktı.

Consumersearch.com Baş Editörü Christine Frietchen araştırmanın sonuçlarına göre günlük fırsat sitelerinin hem iş yerlerine hem müşterilere kazanç sağladığını, insanların bu fırsatları çoğunlukla yeni yerler öğrenmek için kullandıklarını iletti. Bu sayede iş yerlerinin hem tanıtımda hem devamlı müşteri kazanımlarında karlı çıktığını da ileten Frietchen, kaliteli servis ile fırsattan yararlanan müşterilerin devamlı müşteriye dönüştürmenin göründüğü üzere hiç zor olmadığını ekledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*