19 Kasım 2018

Fit Of Passion Online Kot Alımını Kolaylaştırıyor

Tüketicilerin online giyim alışverişlerinde kendilerine en uygun kıyafeti alabilmeleri için farklı firmalar ardı ardına yeni uygulamalarla karşımıza çıkıyor.

Tüketicilerin beden ölçülerini girmeleri ile oluşturduğu sanal mankenlerle online bir kıyafet deneme odası hizmeti sunan Fits.me ile beraber, kullanıcıların hem ölçülerini hem de satın almayı planladıkları ürünün hangi markasının en çok üzerlerine uyduklarını belirlemeleri ile onlara uyumlu ürünlerin listesini çıkaran Clothes Horse, bu süreci kolaylaştırmak üzere başlatılan ve sizlerle paylaştığımız uygulamalardan bazılarıydı.

ABD’de yeni hizmete başlayan bir start up olan Fit of Passion da bu alanda, fakat daha niş olmak üzere hizmet sunmaya başlıyor.

Denemeden satın alınması oldukça zor alan kot pantolon alımlarını kolaylaştırmak amacı ile başlatılan Fit of Passion, kot markalarının kumaş kullanımlarını, stillerini, boy tercihlerini ve beden standartlarını belirleyerek kendisine bir algoritma oluşturmuş.

Site, kullanıcılarına şimdiye kadar kullandıkları kot markaları, modelleri ve ölçülerini sorarak hazırlıklarına başlıyor. Kulanıcılar ardından önlerine çıkan sanal manken ile belirledikleri markaların belleri, bilekleri gibi yerlerden vücutlarına nasıl oturduğunu belirleyerek kendi sanal mankenlerini oluşturuyorlar. Fit of Passion ardından kullanıcılarına seçtikleri yeni modellerin üzerlerinde nasıl duracağını gösterebiliyor.

Her ne kadar kullanıcılarının pek çok detayı siteye belirtmesi gerekse de, online alışverişin en büyük sorunlarından biri olan ‘üzerimde nasıl duracak’ sorusuna yanıt arayan farklı uygulamaları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*