21 Kasım 2018

Fits.me’nin Sanal Deneme Kabini İçin Markalar Sırada

Sanal Deneme KabiniKullanıcıların her geçen gün online alışverişe yönelmeye başlamasından dolayı, şirketler de tüketicilere yeni özellikler sunarak bu rekabet ortamında diğer firmaların arasından sıyrılmaya çalışıyor. Özellikle kıyafet alışverişlerindeki alacağınız ürünün nasıl bir kumaşa sahip olduğunu, sizin üzerinizde nasıl duracağını bilemiyor olmanız en büyük sıkıntıların başında geliyor. Bazı şirketler de tüketicilerin bu konuda yaşadıkları sıkıntıları azaltmak için online alışveriş deneyimlerini geliştirme çabası içindeler.

2013 yılında bu geliştirmelerden birinin de “sanal deneme kabinleri” olması bekleniyor. Adidas ve Hugo Boss gibi markalar bu alanda çalışmalar yaparak, kullanıcılara daha iyi bir online alışveriş deneyimi sunmak için kollarını sıvadı.

Geçtiğimiz yıl, fits.me‘nin de içinde bulunduğu İngiltere’deki sanal deneme kabini hizmeti sunan şirketlerin yaptığı bir araştırmaya göre kullanıcıların %60’ı eğer internet sitesi ücretsiz iade alımı yapmıyorsa internetten kıyafet almadıklarını belirtiyor. 1000 kişinin katıldığı bu araştırma da kullanıcıların beden ölçü kriterlerine güvenmedikleri de ortaya çıkan sonuçlar arasında yer alıyor. Bunun sebebinin ise uluslararası bir beden ölçü kriterinin olmaması ve bu yüzden de her yerde farklı ölçülerin kullanılıyor olduğu belirtiliyor.

Ürün iadelerinin şirketlerin karlılık oranlarını kötü etkilediklerini belirten Fits.me Kurucu CEO’su Heikki Haldre, geliştirdikleri sanal deneme kabini uygulamasıyla bu sorunun azalacağını ve tüketicilerin internetten daha rahat bir şekilde kıyafet alışverişi yapabileceklerini belirtiyor.

Bu uygulamada kullanıcılar beden ölçülerini siteye giriyorlar ve robotik bir sistem kıyafetlerin sizin bedeninizde nasıl duracağını ekranda gösteriyor. Sistem, değişik bedenlere ve şekillere göre farklı alternatifler de sunuyor.

Fits.me’nin geliştirdiği bu sistemi kullanmak için sıraya giren şirketlerin arasında Adidas, Hugo Boss, L.K. Bennet, Nicole Fahri ve Superdry bulunuyor. Her şirkete ayrı olarak geliştirilecek olan sistemin Bahar ve Yaz dönemi koleksiyonlarında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Sanal deneme kabini uygulamasıyla beraber tüketicilerin internetten kıyafet alışına bakışı değişebilir. Bu sistemle beraber kullanıcılar internetten satın almadan önce kıyafetlerin kendi bedenlerinde nasıl duracağını görebilecekler ve bunun yanında şirketlerinde ürün iadelerinin azalması, şirket cirolarının artmasını sağlayabilecekler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*