19 Aralık 2018

Sanal Mankenlerle Online Kıyafet Deneme Hizmeti Sunan Fits.me’ye €1.5 Milyon Yatırım

Estonya merkezli, online mağazalara tüketicilerin birebir ölçüleri ile sanal mankenlerle kıyafet deneme olanağı sunan Fits.me, €1.5 milyon yatırım alarak finansman toplamını €4.1 milyona çıkardı.

Tüketicilerin online ortamda boy da dahil olmak üzere beden ölçülerini alarak, vücut hatlarına olabildiğince yakın bir sanal robot üreten Fits.me, ardından kullanıcıların bu robot ile online mağazalardaki tüm kıyafetleri denemelerine olanak tanıyor.

Aralarında Gilt Groupe, Barbour gibi firmaların da bulunduğu bir müşteri kitlesine sahip olan Fits.me, sanal mankenleri sayesinde online mağazaların satışlarının %57 arttığını, iadelerin azalması ile masrafların ise %28 düştüğünü belirtiyor.

İlk yatırımını €1.3 milyon olmak üzere 2010 yılında alan Fits.me, yeni yatırımlarının sanal manken hizmetlerinin gelişimi için kullanılacağını açıklıyor.

CNBC Business tarafından 2011’in en parlak Top 20 markası arasında seçilen, Vogue tarafından ise online giyim piyasasının en etkili 100 markasından biri olarak belirtilen Fits.me, online alışveriş yapmak isteyen tüketicilere sunduğu, online alışverişi en çok zorlaştıran kıyafetleri deneyememe sıkıntısını ortadan kaldıran hizmeti ile kısa sürede daha büyük bir kitleye ulaşabilecek gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Gökhan der ki:

    bu konu ile ilgili patent başvurumuz oldu.

Fikrini söyle

*