12 Kasım 2018

Fiziki Mağazanızı İnternete Taşır mısınız? [eMikrofon]

eMikrofon LogoE-ticaret sektörü, içinde yer aldığınızda epey popülariteye sahip gözükse de sektörün içinde yer almayanları dinlediğimizde birçok bilinmeyene sahip. Bu işin içinde yer almayan kişiler online satıcıların asıl müşterileri olduğundan dolayı, sektör profesyonellerinden ziyade potansiyel tüketicilerin fikirlerinin, alışkanlıklarının ve korkularının dinlenmesi ve eğer mümkünse bu konular üzerinde düşünülmesi gerekli.

Üç bölümdür sokağa çıkıp online alışveriş ve tüketici alışkanlıkları üzerine adeta halkın nabzını tutan EticaretMag‘ın video ekibi, daha önce sorduğu “Online alışveriş yapıyor musunuz?“, “14 Şubat’ta internetten hediye almayı düşünüyor musunuz?” ve “Spam e-posta nedir?” gibi sorularla alışveriş alışkanlıkları anlamında çok ilginç ve faydalı olduğunu düşündüğümüz kritik veriler elde etmişti. Bu videolarda konuşulanların, sektörün kendi arasında konuşup yaptığı değerlendirmelerden çok daha anlamlı olduğunu belirten ve açıkçası bizleri sevindiren birçok geri dönüş de almış bulunuyoruz.

eMikrofon‘un dördüncü bölümünde İstanbul’un en eski ve popüler alışveriş noktalarından Doğubank‘ı ziyaret ettik ve Doğubank esnafına dükkanlarında, bir başka deyişle fiziksel ortamda sattıkları eşyaları internetten de satmayı düşünüp düşünmediklerini sorduk. Yine ilginç cevapların yer aldığı bu eMikrofon bölümünde özellikle online alışveriş sitelerine lojistik, altyapı, ürün tedariği vb hizmetler veren şirketler için önemli geri bildirimler olduğunu söylemek mümkün.

Videoyu beğenen okurlarımızı, daha fazla video içeriğine rastlayabilecekleri EticaretMag Youtube kanalına da bekliyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] sıyrılıp dışarıya kulak kabartalım: İnternetten alışveriş hala güvenli değil, internetten satış yapmak karlı değil ve tabi internetten alışveriş yalnızca ucuz ise […]

Fikrini söyle

*