15 Kasım 2018

Fiziksel Ürün Satışlarının Yüzde 15’i Mobil Cihazlardan Gerçekleşiyor

Mobil-odemeOnline ödeme sistemi Adyen‘in yaptığı araştırmaya göre, fiziksel ürünlerin satışının yüzde 15’i mobil cihazlardan gerçekleşiyor. Mobil ticaretin yükselişinin rakamlara yansıması şeklinde yorumlayabileceğimiz araştırma, bu satışların 10 milyar doların üzerinde bir tutara sahip olduğunu söylüyor.

Mobil ödeme sistemlerinin geleceği açısından da parlak veriler sunan araştırmaya göre, mobilden yapılan ödemelerin üçte ikisi tabletlerden gerçekleşiyor. Akıllı telefonlar satış hacminin üçte birine aracı olmayı başarıyor.

Araştırmanın dikkat çekici noktalarından bir diğeri ise, dünya üzerindeki tüm ödemeler ele alındığında mobil cihazların elde ettiği oranın yüzde 14 gibi ciddi bir rakam olduğunu görüyoruz. Kıtalar bazında değerlendirildiğinde, yüzde 15,’lük oranıyla Avrupa en çok mobil ödeme gerçekleştiren kıta olurken, Asya yüzde 12,4 ile ikinci Kuzey Amerika yüzde 11,2 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Araştırma verileri kapsamında markaları yakın mercekte inceleyecek olursak Apple’ın üstünlüğü söz konusu. iPhone akıllı telefonları, yüzde 4,4 oranıyla tüm mobil ödemeler içinde en fazla yer alan cihaz. Android cihazların tamamının elde ettiği oran ise yalnızca yüzde 2.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Kaynak: https://eticaretmag.com/fiziksel-urun-satislarinin-yuzde-15i-mobil-cihazlardan-gerceklesiyor/ […]

Fikrini söyle

*