14 Aralık 2018

Hindistan’ın İki Dev E-ticaret Sitesi Flipkart ile Myntra Güçlerini Birleştirdi

Hindistan’ın Amazon’u olarak kabul gören Flipkart ile sektörün diğer  önemli oyuncularından Myntra ile birleşti. Şirket, Flipkart’ın çatısı altında faaliyete devam edecek. Bu iki platform Hindistan’ın kalabalıklaşan e-ticaret pazarında en büyükler arasında yer alıyor. Bu birleşme ile Flipkart’ın cirosu 750 milyon dolara yükseldi.

Flipkart Kurucu ortağı Sachin Bansal, “Flipkart ve Myntra ülkedeki en ünlü e-ticaret hikayesi yarattı. Bugün Myntra modanın lideri. Onlarla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu platformdan çok şey öğreneceğiz. Çünkü moda kategorisi birkaç sene sonra en büyük satış kategorisi olarak karşımıza çıkacak” diyor.

flipkart

 

2007 yılında açılan site, satış kategorileri arasında film, müzik, oyun, tüketici elektroniği… bulunuyor. Hindistan bazlı e-ticaret pazarının ikinci büyük platformu olmaz özelliği taşıyor. Bu iki şirkette girişim sermaye şirketlerinden ve Asya’ya yaptığı yatırımlarıyla bilinen Tiger Global ve Accel Partners’tan yatırım almıştı.

Asya Pazarı‘nda, Hindistan’ın e-ticaret sektörünün en hızlı büyüyen pazarlar arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar 2013’te 2 milyar dolarlık pazar değerine sahip olan bölgenin 2018 yılında 16 milyar dolara ulaşacağını ortaya koyuyor. Bu pazarın yüzde 50 büyümesi öngörülüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*