21 Kasım 2018

Fonlabeni.com: Online İnkübasyon Platformu

fonlabeni
Dahiyane bir fikriniz var. Bu fikirle müthiş proje, dizayn veya buluş ortaya koyacaksınız. Ancak projenizin finansal desteğini tek başınıza sağlayamıyorsunuz. Ayrıca girişimcilik yarışmaları, melek yatırımcılar ya da venture capital şirketleriyle görüşecek vaktiniz ve şansınız yok. Peki ne yapacaksınız?

Fonlabeni.com, sorunuzun yanıtını veriyor olabilir. Amerika’daki muadili Kickstarter.com‘un klonu olarak yayına geçen site, online inkübasyon platformu şeklinde hizmet veriyor. Projesini hayata geçirmek isteyen girişimci, tasarlayacağı ürünü, dizaynı ya da projeyi anlatıyor ve hayata geçmesi için ihtiyacı olan fon rakamını yazıyor. Ardından fonlabeni.com’a yolluyor. Eğer site projeyi yeterli yaratıcılıkta bulursa yayınlıyor.

Proje sitede yayınlanmaya başladıktan sonra ise süreç şöyle işliyor: girişimi yaratıcı ve inovatif bulan kullanıcılar projenin gerçekleşmesi için fon bağışında bulunuyor. Girişimcinin belirlediği rakama ulaşıldığı taktirde fon, proje sahibine veriliyor. Eğer belirlenen miktar toplanabilirse fonlabeni.com komisyon alıyor. Sitenin koyduğu zaman içerisinde yeterli fon toplanamazsa aynı miktar hiç dokunulmadan bağışçılara geri veriliyor. Özetle, girişimci belirlediği miktarda parayı toplayamazsa ne site ne de girişimci kar elde edebiliyor.

Proje ve fon alımına yeni başlayan sitede şu ana kadar toplam 4 proje sergilenmiş. Uzaya “#geziparkı” yazma girişimi ise, bunların arasında fonu tamamlanan tek proje olarak dikkat çekiyor. Diğer 3 proje için de fon yardımı hala yapılabiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*