21 Kasım 2018

Foodik ile Anlaşan Delivery Hero, Rusya’daki Yerini Sağlamlaştırıyor

Berlin merkezli online yemek sipariş sitesi Delivery Hero, Rusya’da hizmet veren internetten yemek servis girişimi Foodik ile güçlerini birleştirdi.

Bu gelişme ile beraber Türkiye’nin dışında Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya’da da hizmet veren Yemeksepeti için Rus pazarındaki yemek siparişi rekabetinin sertleştiğini söylemek mümkün.

Rusya’daki şubesi Delivero aracılığıyla, birleşmeyi gerçekleştiren Delivery Hero, böylece Rusya e-ticaret pazarındaki yerini biraz daha sağlamlaştırmış oldu. Bu birleşmeyle beraber Delivero’nun kullanıcıları Foodik’in veri tabanında kayıtlı olan restoranlardan alışveriş yapabilecekler. Bu iş ortaklığıyla beraber Delivery Hero’nun uluslararası e-ticaret pazarında büyüyerek yeni yerlere açılma stratejisinde ciddi bir adım atmış olduğunu söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz aylarda Delivery Hero, Güney Kore ve Çin pazarlarına açılmıştı ve böylece dünya genelinde hizmet verdiği ülke sayısı 12’yi bulmuştu. Şirketin bünyesinde 25.000 restoran ve 450’den fazla çalışanı bulunmakta.

Aleksandr Shami tarafından 2008’de kurulan Foodik ise Rusya’da internetten yemek sipariş hizmeti veren ilk siteler arasında. Shami’nin ortaklıktan sonra pozisyonunda bir değişiklik olmayacak ve şirketin yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam edecek.

Delivery Hero, son dönemlerde yaptığı hızlı çıkışlarla uluslararası pazardaki yerini daha da güçlendiriyor. Özellikle Rusya pazarında yaptığı bu ortaklıkla beraber Türkiye’ye de yaklaşan Delivery Hero’nun ülkemizde de hizmet verip vermeyeceği ise merak uyandırıyor. Delivery Hero’nun global pazardaki bu girişimlerinden sonra geçtiğimiz Eylül ayında General Atlantic’ten 44 milyon dolarlık yatırım alan Yemeksepeti’nin de zaten var olduğu Rusya pazarında yeni bir atağa geçip geçmeyeceği merak konusu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*