12 Aralık 2018

Rocket Internet’in Girişimi Foodpanda 20 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Daha Aldı

Food-Panda
Geçtiğimiz Mayıs ayında AB Kinnevik Venture Capital’den 20 milyon dolarlık bir yatırım alana Foodpanda, bu yatırımın ardından iMENA Holdings’ten de 8 milyon dolarlık bir yatırım daha almıştı ve dün yapılan basın açıklamasında Foodpanda’nın 20 milyon dolarlık bir yatırım daha aldığı duyuruldu. Şirkete yatırım yapan firmalar arasında Phenomen Ventures da bulunuyor.

Bu yatırımın ardından şirket 2014’ün ilk çeyreğinin sonuna kadar dünya çapında 40 farklı ülkede hizmet vermeyi hedefliyor. Şu an 34 ülkede hizmet veren Foodpanda, 4 farklı kıtada aktif bir şekilde hizmet vermekte.

Geçtiğimiz yıl içinde 20 farklı ülkeye açılan girişim, Android ve iOS platformlar için mobil uygulamalarını da yayınlamıştı. Aldığı yatırımlar sonrasında en büyük rakiplerinden DeliveryHero’yla olan rekabeti oldukça artıran Foodpanda, beraber çalıştığı restoranların online olarak yaptıkları satışları artırmak ve hizmet kalitelerini artırmak için bu yatırımları kullanmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl 15 bin restoranla çalışan Foodpanda’nın şu an bünyesinde dünya genelinde 22 binden fazla restoran bulunmakta. 2012 yılında kurulan girişimin çok kısa sürede yatırımcı desteğiyle beraber 30’dan fazla ülkede ve dört ayrı kıyada hizmet veren bir şirket haline geldiğini de belirtelim.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Açılalı 2 yıl olmuş ve çok iyi yatırım almış. Bizde ise yemeksepeti yılların şirketi ve tecrübesi var ama yurt dışına açılmakta biraz yavaş sanırım.

Fikrini söyle

*