14 Kasım 2018

ForeSee Araştırmasına Göre İşyerleri Grouponla Çalışmaktan Çok Memnun

Müşteri memnuniyet araştırma firması ForeSee tarafından Groupon adına gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, Groupon ile çalışan işyerleri aldıkları hizmetten oldukça memnunlar.

Groupon için gerçeleştirdikleri araştırmada, hem işyerlerinden hem tüketicilerden aldıkları verileri değerlendirdiklerini açıklayan yetkililer, sonuçların Groupon adına oldukça olumlu olduğunu belirterek, verilerin Groupon ile iş ortaklığı yapmış binlerce işyeri sahibinden gelen bilgilerle bir araya toplandığını paylaştılar.

ForeSee araştırmasına göre, Grouponla çalışan işyerlerinin çalışmalarından memnuniyet oranları 79 olarak belirtildi. Genel araştırmalarındaki B2B memnuniyet oranının 64 olduğunu açıklayan araştırmacılar, Groupon’un bu veri ile Fortune 500 ortalamasını bile 10 puan geride bıraktığını belirttiler.

Araştırmada yer alan işyerlerinin %74’ü Grouponla çalışma sebeplerini müşteri kazanımları olarak açıklarken, Groupon müşterilerinin %91’inin satın aldıkları fırsatın işletmesine tekrar gittiklerini ya da gitmeyi planladıklarını açıkladıklarını ifade ettiler.

ForeSee yetkilileri, araştırmaları ile Grouponla iş yapan yerel işletmelerin memnuniyet oranlarının standartların yukarısında olduğunun ortaya çıktığını, hem müşteri hem işyerlerinin memnuniyet oranlarının bu derece yüksek olmasının Groupon’un fırsat sektöründeki başarısını ortaya koyduğunu açıkladılar.

Groupon, son dönemde birlikte çalıştığı işletmelere online rezervasyon hizmeti sunan Groupon Scheduler, tüketicilerin aynı işletmelere tekrar gitmeleri ile puan kazanmalarına yarayan müşteri sadakat sistemi Groupon Rewards ve fırsat sunan işyerlerinin başarı grafiklerini takip edebildikleri farklı hizmetlerini başlatmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*