16 Aralık 2018

ABD Online Alışverişleri 2016’ya Kadar %62 Artacak

Dün yayınladığımız haberimizde Forrester tarafından öngörülen Avrupa yıllık online ticaret büyüme hızını paylaşmıştık.

ABD online ticaretinin gelişimine dair bir rapor oluşturan Forrester, ABD e-ticaretinin 2011 yılından 2016 yılına yıllık %10.1 büyüme hızı ile ilerleyeceğini öne sürerek, e-ticaretin 2016’ya kadar %62’lik bir büyüme payına ulaşacağını açıkladı.

ABD’li tüketicilerin 2016 yılında online ortamda 327 milyar dolar harcayacaklarını belirten Forrester, bu rakamın 2012 sonunda 226 milyar dolara ulaşacağını belirtti.

2016’da ABD online ticaretinin toplam satışların %9’una ulaşacağını da tahmin eden Forrester, İngiltere’de bu oranın %14 civarında olacağını belirtmişti.

Online ticaretin hızlı büyüme oranını özellikle giyim ve mücevher sitelerinin online hizmet gelişimine ve indirim sitelerinin sayısındaki hızlı artışa bağlayan Forrester, 2016 yılında ABD’de 192 milyon tüketicinin online alışveriş yapacağını tahmin ettiklerini ekledi.

Zoomlama, resimli ve videolu gösterim, sanal mankenler gibi hizmetlerle özellikle giyim mağazalarının online alışverişi kolaylaştırdıklarına değinen raporda, private shopping ve fırsat siteleri gibi indirim sitelerinin artışının yanı sıra, Amazon Prime gibi sabit bir ücretle kargo hizmetini ücretsiz sunan müşteri sadakat programlarında gözlemlenecek artışın da online alışverişlerin büyümesine katkı sağlayacağı açıklandı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*