13 Aralık 2018

Avrupa’da E-Ticaret 2016’ya Kadar Senede %12 Hızla Büyüyecek

Avrupa genelinde ekonomik sıkıntılar baş gösterse de, Forrester yayınladığı araştırmasında Avrupa’da, özellikle de Batı Avrupa ülkelerinde e-ticaretin yılda %12’lik bir büyüme hızına ulaşacağını açıkladı.

Avrupa’da online alışverişin İngiltere, Almanya ve Fransa tarafından en yaygın kullanıldığını belirten Forrester, buna rağmen İspanya ve İtalya gibi online alışverişe nispeten daha uzak ülkelerdeki büyüme hızının daha yüksek olacağını öngördüklerini belirtti.

Forrester’ın 17 Avrupa ülkesi ile oluşturduğu araştırmasına göre Avrupa toplam alışveriş oranı 2011 yılından 2016’ya 96.706 milyon eurodan 171.957 milyon euroya çıkarak senelik %12’lik bir büyüme hızı gösterecek.

2016’da İngiltere online ticaretinin toplam satışların %14’üne denk geleceğini belirten Forrester, bu oranın Almanya’da %10’a çıkacağını açıkladı.

Forrester’a göre İngiltere e-ticaret büyümesi senelik %11, Almanya’nınki ise %12 olacak. Forrester, İspanya e-ticaret büyüme hızının %19, İtalya’nınkinin ise %18 olacağını tahmin ettiklerini de belirtti.

Tüketicileri online alışverişe yönelten sebepleri de araştıran Forrester, araştırma katılımcılarının %69’unun zamandan tasarruf için online ortamda alışverişe yöneldiklerini eklerken, diğer önemli sebepler arasında ise %68 oranında en iyi fiyatlara ulaşmak, %42’i oranında offline mağazalarda bulanmayan ürünleri bulabilmek, %31 oranında son alışveriş trendlerini takip edebilmek olduğunu ifade etti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] yayınladığımız haberimizde Forrester tarafından öngörülen Avrupa yıllık online ticaret büyüme hızını […]

Fikrini söyle

*