19 Aralık 2018

İngilizlerin Mağaza Harcamalarının %10’u Online Olacak

Forrester tarafından yapılan bir araştırma, İngiliz tüketicilerin bu yılki mağaza harcamalarının %9.4’ünün online olarak gerçekleşeceğini belirtiyor.

Forrester yetkilileri, İngilizler’in 2011 yılında toplam 28.6 milyar poundluk online harcama yapacağını öne sürüyorlar.

Bu harcamaların %20’sini online yiyecek ve içecek harcamalarının oluşturacağını belirten yetkililer, elektronik ve giyim alışverişlerinin online harcamalardaki payının %19 olacağını tahmin ettiklerini de ekliyorlar.

Forrester analisti Martin Gill, İngiltere’deki online süpermarket alışverişlerinin komşularına kıyasla oldukça yüksek olduğunu belirtirken, şehirlerde yaşayan İngiliz halkın süpermarket alışverişlerini çoğunlukla online ya da çok kanallı ticarete olanak tanıyan lokasyonlardan esnek gönderim ve teslimat koşulları ile aldıklarını iletiyor.

İngiltere’nin sadece online hizmet veren süpermarketi Ocado.com, online alışverişlerin 1 saat içerisinde eve teslimatını sağlıyor. Çok kanallı ticaret gerçekleştiren Tesco ise, online yapılan süpermarket alışverişlerinin mağazalardan teslim alınabilmesine olanak tanıyor.

Raporda İngiliz online ticaret firmalarının rekabet koşullarını koruyabilmek için teslimat yöntemlerinde sürekli yenilikler gerçekleştirmelerinin gerekliliği belirtilirken, müşterilerin artık 3 günde teslimat gibi koşullardan tatmin olmadıkları bilgisi paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*