18 Aralık 2018

M-Ticaret Tablet Bilgisayarlarda Daha Popüler

Forrester tarafından yayınlanan “Why Tablet Commerce May Soon Trump Mobile Commerce” (Tablet Bilgisayar Neden Mobil Ticarette Öne Geçecek) araştırmasına göre mobil ticaret söz konusu olduğunda, kullanıcılar tablet bilgisayarlarını akıllı telefonlarına tercih ediyorlar.

Daha büyük ekranı, taşıma kolaylığı ve içerik genişliği göz önünde bulundurulacak olunursa, bu sonuç hiç de şaşırtıcı değil.

Araştırmayı gerçekleştiren Forrester Research analisti Sucharita Mulpuru, akıllı telefonların en büyük dezavantajlarının küçük ekranları olduğunu, kısa bir süre içerisinde kullanıcıların evde ve dışarıda gerçekleştirdikleri mobil alışverişlerini tablet bilgisayarları ile yapacaklarına inandığını belirtti. Mulpuru, akıllı telefonların daha çok mağaza içerisinde alışveriş için kullanılacağını düşündüğünü de ekledi.

2511 tüketici ile yapılan araştırmada, katılımcıların %9’unun tablet bilgisayarları olduğu, bu kitlenin %47’sinin tablet cihazlarından alışveriş yaptığı belirtiliyor.

Tablet bilgisayarların mobil alışverişte tercih oranlarının yaşlara göre farklılık gösterdiği de ankette ortaya çıkan verilerden.

Araştırmaya göre Gen Y grubunun (yaşları 30’un altında olan kesim) %65’i, Gen X grubunun (yaşları 30 ile 44 arası olan kesim) %72’si, Baby Boomerların (yaşları 45 ile 64 arası olan kesim) ise %67’si tablet bilgisayarlarından alışveriş yapmayı akıllı telefonlarına tercih ediyorlar.

Mağazaların tablet bilgisayarları da çok kanallı alışveriş seçeneklerinin arasında görmesinin oldukça önemli olduğunu belirten Mulpuru, mağazaların tüketicilerin alışveriş yapmak istedikledikleri her noktada bulunmaları gerektiğini ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

Fikrini söyle

*