18 Aralık 2018

Facebook’ta Fotoğraf Paylaşımları Yüzde 53 Daha Fazla Beğeni Alıyor [İnfografik]

facebook like nasıl artırılır
Facebook geçtiğimiz günlerde şirket sayfalarında paylaşılan içeriklere yönelik algoritmasında yeniden bir takım değişiklikler yapmıştı ve bu değişikliklerin ardından şirket sayfalarından paylaşılan içeriklerin etkileşim oranlarında ve erişilen kişi sayılarında gözle görülür oranda düşüşler olduğu görülmüştü.

Bu gelişmelerin ardından pazarlamacılar Facebook sayfa yönetim stratejilerinden bir takım değişiklikler yaparak etkileşim oranlarını tekrar artırmaya çalışmaya başladılar.

KISSmetrics’in hazırladığı infografik, Facebook üzerinde hangi tip içeriklerin etkileşimleri artırdığını ve hangi saat ve günlerde Facebook kullanımının artığını gösteriyor.

Fotoğraf paylaşımları yüzde 53 oranında daha fazla beğeni alırken, yüzde 104 oranında daha fazla yorum alıyor. Tıklama oranlarına bakıldığında bu oranın yüzde 84’lere ulaştığı görülüyor. 80 veya daha az karakter kullanılan iletilerin etkileşim oranı yüzde 66 olarak öne çıkarken, soru sorulan iletilerde yüzde 100 daha fazla yorum geldiği öne çıkıyor.

Facebook kullanıcılarının en aktif oldukları saat ise 15:00 olarak dikkat çekerken, kullanıcıların en aktif oldukları günün de Çarşamba olduğu görülüyor. Gün içinde 1-2 kez paylaşım yapılan sayfaların etkileşim oranları yüzde 40 artarken, günde 1 ile 4 paylaşım yapılan sayfaların etkileşim oranlarında yüzde 71 artış göze çarpıyor.

facebook like nasıl artırılırSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*