15 Kasım 2018

Founder Institute Girişimci Adaylarıyla Mentorları Buluşturuyor

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Founder Institute tarafından Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilen Startup Pitch Bootcamp toplantısında “teknoloji girişim fikirleri yatırımcı, müşteri ve medyaya nasıl anlatılır” üzerine bir workshop düzenlendi.  Girişimcilerin kalıcı teknoloji şirketleri kurmalarına yardımcı olan küresel çapta hizmetler veren ve kurucular ile mentorların oluşturduğu bir ağ olarak öne çıkan Founder Institute; verdiği girişimcilik eğitimiyle, girişimci adaylarının günlük işlerine devam ederken bir yandan da kurmayı hayal ettikleri şirketi hayata geçirmelerine yardım etmeyi amaçlıyor.

Founder Institute bugüne kadar 3 yıl içinde 5 farklı kıtada 650’den fazla teknoloji şirketinin hayata geçirilmesinde yardımcı oldu. 30’dan fazla şehirde hizmet veren oluşum, her yıl 1000 kadar şirketin kuruluşuna yardımcı olarak Silikon Vadisi olgusunu küreselleştirmeyi amaçlıyor.

Founder Institute’ün verdiği girişimcilik eğitimi 4 ay sürüyor. Katılımcılar bu eğitime 21 Ekim’den önce başvurdukları takdirde başvuru ücreti ödemek zorunda kalmıyorlar. Katılmak isteyenler Founder Institute’ün başvuru sayfasına tıklayarak buradaki bilgileri doldurabilir ve başvuru yapabilirler. Bu kampın en öne çıkan özelliklerinden biri ise, katılımcıların günlük işlerine devam ederlerken bir yandan da girişimciliğe adım atıp, kendi şirketlerini kurma şansını yakalayabilmesi.

Kurum bugüne kadar 650 şirketin kuruluşuna yardım etti ve dünya genelindeki %5 ile %10’luk başarı oranını da %80’e taşıdı. Şirket kuran girişimcilerin %40’ı ise girişimlerine yatırım aldı ya da gelir elde etmeye başladı. Yalnız mezuniyet için şirketin bir şartı bulunmakta. Girişimci, şirketini kurmak ve projesini hayata geçirmek zorunda.

Founder Institute Inkubasyon Programı, bir fikri olan; ama henüz yola çıkamamış veya henüz bir fikri olmayan; fakat bir girişimin kurucu ekibinde olmak isteyenlere ya da projelerine yeni başlamış olan girişimcilerin, tam zamanlı işlerini bırakmadan, kendi firmalarını başlatmalarına destek olmakta. 28 Kasım’da başlayacak olan bu eğitim dört ay boyunca haftada bir akşam düzenlenecek. Tecrübeli startup CEO’ları tarafından verilen ve girişimciliğin tüm boyutlarını kapsayan uygulamalı bir eğitim şeklinde olacak kampta, mentorluk desteği ve yatırımcı tanıştırmaları da sağlanacak.

Eğitimin her seansında 3 mentor bulunacak ve girişimcilere yol göstermenin yanında, gelişimlerini de değerlendirerek tecrübelerini de girişimcilerle paylaşacaklar. Şirketin yurtdışındaki mentorlarının yanında Türkiye’deki birçok önde gelen girişimin CEO’su ve kurucusu da mentorluk yapmakta. Bu isimlere buradan ulaşabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*