12 Aralık 2018

FourSquare Fırsat Siteleri İşbirliği ile Yerel Fırsatlar Sunacak

Wall Street Journal‘da yayınlanan bir habere göre, Foursquare fırsat siteleri ile işbirliğine girerek kullanıcılarına yerel fırsatlar sunmaya başlayacak.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, FourSquare ilk etapta LivingSocial, Gilt City, BuyWithMe, Zozi ve AT&T fırsat kuponları sunacak.

Kullanıcıların anlaşma kapsamındaki lokasyonlara “check in” yaparak indirimler kazandığı mobil uygulama FourSquare, bir süredir Groupon ile işbirliği görüşmeleri yapıyordu.

Groupon’un da yeni başlattığı mobil uygulaması “Groupon Now” ile benzer bir hizmet sunuyor olması, iki firmanın ilerleyen dönemde nasıl bir yol izleyecekleri konusunda soru işaretleri uyandırıyor.

3 yıl önce kurulan FourSquare’in 10 milyona yakın kullanıcısı bulunuyor. Henüz sağladıkları hizmetleri paraya çeviremeyen firma kurucuları, lokasyon bazlı fırsat satışları ile çok tartışılan iş modellerinden kar elde etmeyi planlıyorlar.

FourSquare CEO’su Dennis Crowley, FourSquare üzerinden satılan fırsatlardan komisyon alacaklarını iletirken, komisyonun oranı hakkında her hangi bir bilgi vermiyor.

Fırsat sitelerinin şehir ya da bölge bazlı fırsatlar sunmada başarılı olduklarını ileten Crowley, FourSquare’in tam lokasyon bazlı hizmeti ile fırsatların kullanıcı kitleleri için çok daha iyi hedeflenmiş bir konuma geleceğine ve yeni iş modellerinin başarılı olacağına inandıklarını iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*